Endermologia dość szybko zyskała popularność wśród klientów odwiedzających kliniki kosmetologii estetycznej. Ten nieinwazyjny, bezbolesny zabieg przynosi spektakularne efekty, jednak wiele osób wciąż nie wie, na czym tak naprawdę polega endermologia. Poznaj najpopularniejsze fakty i mity na temat masażu wyszczuplającego.
Przyjemny masaż, który eliminuje cellulit
Endermologia to jeden z najprzyjemniejszych zabiegów oferowanych przez kliniki kosmetologii estetycznej. Odprężający masaż przy użyciu specjalnej głowicy intensywnie stymuluje tkanki, a przy okazji umożliwia zachowanie pełnego komfortu. Endermologia cieszy się ogromną popularnością, a spore zainteresowanie zawdzięcza przede wszystkim wysokiej efektywności w zwalczaniu nieestetycznego cellulitu. Jest to jedna z najlepszych form bezinwazyjnej terapii tkanki łącznej oraz całkowicie bezpieczna metoda modelowania sylwetki.
Jak wygląda zabieg endermologii?
Tuż przed zabiegiem klient otrzymuje specjalny strój, który zabezpiecza jego skórę. Po nałożeniu odzieży ochronnej specjalista przystępuje do terapii. Masaż wykonywany zaawansowanym urządzeniem trwa około 40-60 minut. Endermologia polega na mechanicznej, całkowicie naturalnej stymulacji tkanek. W trakcie zabiegu wykorzystywana jest specjalna głowica, która zasysa fałd skórny. Urządzeniem steruje się komputerowo, natomiast kosmetolog prowadzi głowicę po ciele pacjenta. Niektórzy pacjenci doświadczają lekkiego dyskomfortu podczas pierwszej sesji – ma to miejsce w przypadku, gdy problemy skórne są bardzo poważne. Na szczęście specjalista może dostosować częstotliwość urządzenia w taki sposób, aby odczucia klienta stały się przyjemne i relaksujące.
Efekty, które zachwycają
Endermologia jest zabiegiem niezwykle skutecznym. Redukcja cellulitu to tylko jedna z wielu korzyści, którą zapewnia masaż specjalną głowicą. Pacjenci poddający się terapii zauważyli u siebie:
- lepszą przemianę materii oraz szybszą redukcję tkanki tłuszczowej,
- spowolnienie procesu starzenia się skóry,
- poprawę kolorytu oraz lepsze napięcie skóry,
- złuszczenie zrogowaciałych warstw naskórka,
- większą zdolność do wysiłku mięśniowego,
- uczucie ogólnego odprężenia.
Zabieg endermologii ujędrnia skórę poprzez stymulację produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Rezultaty terapii nie będą widoczne natychmiast – pełne korzyści rozwijają się z czasem i zyskują na sile, jeśli pacjent przestrzega zdrowego trybu życia oraz stosuje się do pozostałych zaleceń kosmetologa.
Kto może zapisać się na zabieg endermologii?
Na masaż z wykorzystaniem głowicy może zapisać się każdą zdrowa osoba, u której nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań do zabiegu endermologii. Do grupy pacjentów, którym szczególnie zaleca się taką terapię, należą kobiety i mężczyźni skarżący się na:
- cellulit wodny i tłuszczowy,
- nadmiar tkanki tłuszczowej,
- bóle mięśni,
- obrzęki i zastoje,
- wiotką lub obwisłą skórę.
Najlepsze efekty zauważymy po serii zabiegów liczącej około 10-15 masaży. Warto uzbroić się w cierpliwość – endermologia poprawia krążenie żylne i limfatyczne, dzięki czemu zbędne produkty przemiany materii są szybciej usuwane z organizmu, jednak sam proces postępuje powoli. Efekt finalny z reguły staje się widoczny dopiero po kilku tygodniach – wtedy nadchodzi najlepszy moment, by stanąć przed lustrem i zweryfikować rezultaty terapii.
Zobacz także: